Gry komputerowe admin  

Jak rozpocząć swoją przygodę z Nintendo Switch? Poradnik dla początkujących

Nintendo Switch swoją innowacyjnością wywalczyło sobie solidną pozycję na rynku i przez wielu graczy jest uważane za jedną z najlepszych konsol. Wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym podejściem i maksymalnym wykorzystaniem możliwości obecnej technologii. Łączy w sobie nie tylko konsolę przenośną, ale również… stacjonarną. Pierwszy kontakt z Nintendo Switch może być nieco utrudniony ze względu na nowe możliwości oraz na pierwszy rzut oka zaskakującą zawartość opakowania. Jak rozpocząć swoją przygodę z Nintendo Switch? Co znajduje się w opakowaniu? Co warto o niej wiedzieć?

Nintendo Switch – co znajduje się w opakowaniu?

Na pierwszy rzut oka opakowanie Nintendo Switch wydaje się stosunkowo małe. Po otwarciu pierwsze co się ukazuje to jednostka sterująca. Ma ona kolor czarny i swoim wyglądem przypomina nieco większy tablet. Jest stosunkowo cienka i prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. Oprócz tego producent zamieścić również dwa Joy-Cony – w podstawowej wersji mają one charakterystyczne kolory, czerwony i niebieski (można zdecydować się również na wersję z grafitowymi Joy-Conami). W zestawie można znaleźć również ładowarkę i kabel HDMI, który umożliwia podpięcie konsoli do telewizora. Oprócz tego producent zadbał o stację dokującą. Można podpiąć do niej urządzenie w celu ładowania bądź gry na większym ekranie. Dodatkowo w opakowaniu można znaleźć dwa zaczepy ze smyczą, które montuje się do Joy-Conów oraz podstawkę, która umożliwia połączenie ich w jeden, przypominający tradycyjne kontrolery, pad do gry.

Wiele możliwości, jedno Nintendo Switch

Nintendo Switch swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wielu możliwością, które prezentuje. Może to być nie tylko konsola przenośna, ale równie dobrze stacjonarna. Jak korzystać z Nintendo Switch?

  • Konsola stacjonarna – Nintendo Switch może być używane, jako konsola stacjonarna. Co więcej, jest to bardzo proste, wystarczy podpiąć jednostkę centralną do stacji dokującej – wystarczy wsunąć ją w obudowę – a następnie podłączyć ją do telewizora za pomocą dołączonego do zestawu kabla HDMI. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę oprócz większego komfortu gry na dużym ekranie – jako, że konsola jest nieustannie podpięta do źródła zasilania, parametry gry będą zdecydowanie lepsze.
  • Konsola przenośna – oprócz wersji na dużym ekranie, można zdecydować się również na korzystanie z Nintendo Switch, jak z konsoli przenośnej. Niemniej to również można robić na co najmniej kilka sposobów. Istnieje możliwość podpięcia Joy-Conów bezpośrednio do ekranu, dzięki czemu urządzenie tworzy jedną, przypominającą nieco klasyczne konsole całość. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednostki centralnej, niczym niewielkiego ekranu i połączenie Joy-Conów w jedną całość (można złączyć je bezpośrednio lub skorzystać ze specjalnego, dołączonego do zestawu Joy-Cone grip, który pozwala na uzyskanie konstrukcji przypominającej nieco standardowy kontroler. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy z Joy-Coneów może być używany samodzielnie, dzięki czemu Nintendo Switch jest jedyną, w pełni przystosowaną od samego początku do gier w trybie multiplayer konsolą. Na osoby, które mimo wszystko nie chcą rezygnować ze standardowego kontrolera oraz mimo wszystko odczuwają brak krzyżaka w Joy-Conach, również czeka rozwiązanie – Nintendo Switch Pro Controller.

Jak po raz pierwszy uruchomić Nintendo Switch?

Dla świeżo upieczonych posiadaczy Nintendo Switch pierwszym napotkanym problemem może być uruchomienie urządzenia. Zasadniczo nie jest to nic skomplikowanego. Aby uruchomić konsolę, wystarczy przytrzymać znajdujący się u góry jednostki centralnej przycisk. Po włączeniu, oczom użytkownika pokazuje się najpierw animacja z logo producenta, a następnie rozbrzmiewa charakterystyczne kliknięcie, które ma kojarzyć się z podłączaniem Joy-Conów. Następnie otwiera się menu konfiguracyjne.

Pierwszym krokiem, żeby skorzystać z konsoli, jest konfiguracja urządzenia. Na samym początku niezbędne jest wybranie języka – do wyboru jest między innymi angielski, francuski, portugalski, włoski czy hiszpański (brakuje jednak języka polskiego). Kolejnym krokiem jest zaakceptowanie licencji. Następnie urządzenie automatycznie wyszukuje dostępne sieci WiFi. Następnie użytkownik zostanie poproszony o wybranie strefy czasowej. Po wykonaniu tych czynności można wybrać swoją ikonę oraz nazwę użytkownika. Istnieje również opcja dodania innych użytkowników konsoli, jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy z urządzenia korzysta kilka osób jednocześnie. Nintendo Switch posiada także opcję wprowadzenia ustawień i blokad rodzicielskich.

Aby podłączyć konsolę do stacji dokującej umożliwiającej ładowanie bądź podpięcie do telewizora, konieczne jest w pierwszej kolejności zdjęcie tylnej klapki w celu podpięcia odpowiedniego okablowania. Oczom użytkownika ukazuje się zarówno port USB, jak i złącze HDMI. Aby podłączyć konsolę, wystarczy wsunąć ją pomiędzy ścianki stacji dokującej.